Wpisz i naciśnij enter

Jak chodzić w szpilkach? Poznaj sprawdzone porady

jak chodzić w szpilkach

„Utrzymuj wysokimi swoje obcasy, swoją głowę i swoje wartości” mawiała Coco Chanel. Szpilki są symbolem elegancji, zmysłowości i kobiecej pewności siebie. Jednak chodzenie w nich wcale nie jest proste i może stanowić spore wyzwanie. Nieprawidłowe poruszanie się na szpilkach może mieć także przykre konsekwencje zdrowotne. Dlatego, zanim założysz szpilki, poznaj nasze sprawdzone porady.

Jak nauczyć się chodzić w szpilkach? Zacznij od wyboru obuwia

Jak chodzić w butach na wysokim obcasie, zachowując przy tym komfort i pewność kroków? Zaczniemy oczywiście od wyboru obuwia, które będzie dopasowane kształtem i wielkością do naszej stopy. Najlepiej będzie zacząć od nieco niższego obcasa, np. 5-7 cm, a kiedy poczujemy się w nich komfortowo – stopniowo zwiększać wysokość. Pamiętajmy, że szpilki powinny dobrze trzymać stopę, jednocześnie jej nie ściskając. Przy zakupie butów na obcasie zwróć uwagę na jakość wykonania i materiały – powinny być one miękkie i elastyczne – to sprawi, że buty nie obciążają dodatkowo Twojej stopy i nauka przebiegnie w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.

Jak chodzić w szpilkach? Zacznij od krótkich dystansów

Pamiętaj, że nauka chodzenia w szpilkach wymaga cierpliwości. Staraj się nie zakładać ich od razu na cały dzień. Jak nauczyć się chodzić w szpilkach? Przede wszystkim: krok po kroku.  Zacznij od krótkich dystansów – ubierz je na kilka godzin w domu czy w biurze. Stopniowo zwiększaj czas i odległość tak, aby twoje stopy mogły się do nich przyzwyczaić. Jeśli dopiero uczysz się tego, jak chodzić w butach na obcasie, nie dokładaj sobie stresu. Nie zakładaj ich od razu na ważne wyjścia, w których szczególnie zależy Ci na wygodzie i pewności ruchów. Oczywiście, wygodne szpilki dodają pewności siebie, ale najpierw musisz się z nimi oswoić.

jak chodzić w butach na obcasie

Jak poprawnie chodzić w szpilkach? 

Kroki stawiane w szpilkach powinny tworzyć sekwencję: jeden za drugim. Stawianie stóp w szpilkach rozpoczynamy od palców – dopiero później stawiamy piętę. Zdobywając wiedzę odnośnie tego, jak prawidłowo chodzić w szpilkach musimy pamiętać o prawidłowej postawie – ciało powinno być wyprostowane. Pamiętaj też, aby nie pochylać się do przodu ani do tyłu. Twoje kroki powinny być naturalne – nie za duże i nie za małe. 

czarne szpilki damskie z długą czarną sukienkąkobieta w czarnym total looku

Jak chodzić w szpilkach z dbałością o zdrowie i bez bólu?

Do tego, aby nauczyć się, jak chodzić w szpilkach bez bólu, przydatne mogą okazać się regularne ćwiczenia, wzmacniające mięśnie stóp i łydek. Doskonale sprawdzą się tu wszystkie wznoszenia na palce, chodzenie na boso po piasku czy ćwiczenia z piłką do masażu stóp. Pamiętajmy, że do tego, aby nauczyć się, jak dobrze chodzić w szpilkach potrzebna nam jest ogólna sprawność fizyczna. Chodzenie w butach na wysokim obcasie pochłania więcej energii i angażuje więcej mięśni niż stawianie kroków w butach na płaskim obcasie. Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, jak ładnie chodzić w szpilkach, a przy tym poprawić sprawność całego organizmu – pamiętaj o aktywności fizycznej i ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

Zakładaj szpilki na odpowiednie okazje 

Pamiętaj, że nie każda sytuacja wymaga zakładania szpilek – szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z butami na wysokim obcasie. W pracy, na spacerze czy podczas zakupów to wygodne, płaskie buty będą lepszym wyborem. Z kolei szpilki doskonale sprawdzą się podczas oficjalnych wyjść czy eleganckich kolacji. Przy takich okazjach z pewnością zyskasz też możliwość obserwowania tego, jak inne kobiety chodzą w szpilkach. W razie wątpliwości – nie bój się pytać i pamiętaj, że każda z nas kiedyś zaczynała swoją przygodę z wyższymi butami.

młoda kobieta w spódniczce, białej koszuli i czarnych butach na obcasie

Nie istnieje prosta odpowiedź na pytanie o to, jak szybko nauczyć się chodzić w wysokich szpilkach. Jest to długotrwały i wymagający proces. Jednak mamy nadzieję, że masz już ogląd na to, jak chodzić w szpilkach – bezpiecznie i pewnie. Z pewnością wymaga to praktyki, ale konsekwencja i cierpliwość przyniosą zamierzone efekty. Pamiętaj, że najważniejsza jest wygoda i zdrowie Twoich stóp.

Zachęcamy Cię również do sprawdzenia artykułu blogowego dotyczącego stylizowania czerwonych szpilek: „Stylizacje z czerwonymi szpilkami”. 

Poprzedni
Stylizacje na wesele. Jak się ubrać modnie i z klasą?
Stylizacje na wesele. Jak się ubrać modnie i z klasą?
Następny
Stylizacje z sandałami na słupku. Jak je nosić i z czym łączyć?
Stylizacje z sandałami na słupku. Jak je nosić i z czym łączyć?