Wpisz i naciśnij enter

Ten weekend spędzamy w górach! Buty podejściowe od Wojas

Ten weekend spędzamy w górach! Buty podejściowe od Wojas
BUTY PODEJŚCIOWE

W ofercie marki Wojas znajdziecie model obuwia, który doskonale wpasował się w typ  butów podejściowych.

Jeden z naszych wieloletnich klientów, Pan Mateusz, wziął "podejściówki" Wojas na swoją górską wyprawę i przetestował.  - Te buty sprawdziły się doskonale. Są jednocześnie wytrzymałe oraz lekkie.  Część wyprawy niosłem je w plecaku i nie czułem obciążenia. - mówi Mateusz.

BUTY PODEJŚCIOWE?

Buty typu podejściowego to "uniwersalny" model obuwia pomiędzy butami wspinaczkowymi, a klasycznymi tekkingami.  Ten model przeznaczony jest nie tylko dla profesjonalistów czy zaawansowanych turystów, którzy planują podejścia pod ściany wspinaczkowe, ale także dla amatorów, którzy wybierają się na wyprawę po bardziej wymagającym, kamienistym podłożu.

__________

Niska waga, podeszwa zapewniająca dobrą przyczepność  oraz wytrzymałość - to cechy, które posiada model  8013 .

TE BUTY MUSZĄ  BYĆ LEKKIE

Jeśli postanowiliśmy postawić na buty podejściowe, pierwszą cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to ich waga. Buty powinny być na tyle lekkie, że przy ich zdjęciu i włożeniu do plecaka lub przypięciu do linki, nie powinny spowodować istotnego obciążenia, które uniemożliwi nam dalszą wędrówkę.  Marka Wojas przy produkcji obuwia zastosowała połączenie bardzo lekkiego i oddychającego materiału tekstylnego z dwoiną skórzaną - welurowa przy najbardziej newralgicznych fragmentach. Waga to jedno ale co dalej? Wielokrotnie zdarza się, że podczas naszej wędrówki zostaniemy zaskoczeni przez pogodę. Buty wykonane z tego typu materiałów mają to do siebie, że bardzo szybko schną i niedługo później nadają się do ponownego użycia.

PODESZWA - VIBRAM

W butach typu podejściowego marki Wojas celowo została użyta specjalistyczna podeszwa marki Vibram.

Zapewnia ona bardzo dobrą przyczepność dla nawet najbardziej wymagającego podłoża, amortyzuje uciążliwe wstrząsy oraz jest niebywale wytrzymała. Odpowiednia konstrukcja podeszwy zapewnia nam komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo podczas wędrówki. Jest to element niezbędny każdej górskiej wyprawy.

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO

Jak już wiemy postawienie na buty podejściowe to bezpieczeństwo oraz wygoda dzięki odpowiedniej podeszwie, ale to nie wszystko.

Podejściówki powinny również lepiej leżeć na stopie nić tradycyjne buty trekkingowe, których szersza cholewka nie jest w stanie dobrze dopasować się do naszej stopy. Aby zapewnić stabilność i  zminimalizować ryzyko ewentualnej kontuzji buty powinny optymalnie przylegać do naszego ciała. Co ma na to wpływ? Konstrukcja, materiał z którego są wykonane oraz możliwość mocnego zasznurowania.

POSTAW NA BUTY PODEJŚCIOWE

Jeśli lubisz górskie wędrówki, zależy Ci na solidnych, wygodnych butach, który posiada wszystkie niezbędne cechy i w których wygodnie przejdziesz wiele kilometrów  - postaw na ten rodzaj obuwia. Zagwarantuje Ci komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, dzięki zminimalizowaniu kontuzji.  Jest to model, który sprawdzi się praktycznie zawsze zaczynając od łatwych, amatorskich szlaków, przez trudniejsze, bardziej wymagające podłoża, po skalne wspinaczki.

Zobacz również: Jesienią postaw na wycieczkę w góry! Sprawdź, jak się do niej przygotować

_______________________________________________________________________

BUTY TYPU "PODEJŚCIOWE" MARKI WOJAS
  

Półbuty męskie popielate z podeszwą Vibram Wojas / Model  8013 

                           

Półbuty męskie granatowe z podeszwą Vibram Wojas / Model 8013

Sprawdź całą kolekcję na
www.wojas.pl

Czarne botki z charakterem
Poprzedni
Czarne botki z charakterem
BLACK FRIDAY w Wojas! Rabaty nawet do -60%
Następny
BLACK FRIDAY w Wojas! Rabaty nawet do -60%