Wpisz i naciśnij enter

Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach

Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach

Trendy na 2023 rok, podobnie jak w latach poprzednich, będą kształtować się dwutorowo. Inspiracja będzie napływać do nas z wybiegów i ulic wielkich miast. W dalszym ciągu pozostaniemy pod wpływem zmian, które zaszły w naszym podejściu do mody na skutek pandemii. Będziemy dokonywać świadomych wyborów, położymy jeszcze większy nacisk na ekspresję za pomocą mody, a także docenimy trwałe i nieprzemijalne trendy. W tym artykule rozeznamy się w tym, co będzie modne w 2023 i sprawdzimy, jak kształtują się trendy 2023 roku.

Co będzie modne w 2023 roku?

Moda 2023 roku będzie czerpać “z tego, co już było”, ale w jeszcze bardziej fantazyjny sposób. Będziemy odwoływać się do klasycznych, stale powracających trendów. Nie zabraknie też różnorodności i polotu, a także definiowania na nowo tego, co dobrze znane. Coraz większą wagę przykładać będziemy do tego, aby moda była ponad podziałami i dostępna dla wszystkich. W kwestii obuwia zwrócimy się w stronę trwałości i komfortu, jednak wcale nie oznacza to nudy i monotonii. Wręcz przeciwnie, coraz śmielej będziemy łączyć trendy i sięgać po odważniejsze rozwiązania. Częściej będziemy też wybierać produkty marek, które stawiają na transparentne procesy produkcji, a także tradycyjne i rzemieślnicze sposoby wytwarzania obuwia. Wszystko to będzie spowodowane bardziej świadomym podejściem do mody i własnych wyborów.

Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach! | Wojas Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach! | Wojas

Trendy modowe 2023 – trendzie, trwaj!

Moda od zawsze była odzwierciedleniem tego, jak w danym okresie kształtowała się świadomość społeczeństwa. Po ciężkich i nieoczekiwanych doświadczeniach ostatnich lat nadszedł czas na długofalowość trendów fashion. Oznacza to, że będziemy kontynuować to, co przyniosły ostatnie lata. Moda 2023 to więc w dalszym ciągu: przezroczystość, bielizna na wierzchu, denim, białe koszule, spodnie typu cargo, kowbojki czy masywne buty w stylu rockandrollowym. Trendy na 2023 skłaniają się w stronę własnej interpretacji istniejących już połączeń, zamiast kreowania czegoś zupełnie nowego.

Trendy modowe 2023 – moda ponad podziałami

Kolejnym trendem 2023 roku będzie krok w kierunku jeszcze większej wolności i zacierania granic. Większą wagę przyłożymy do tego, żeby moda była inkluzywna i dostępna dla wszystkich. Projektanci wyjdą naprzeciw potrzebom osób starszych, a modne fasony nie będą ograniczać się jedynie do standardowych rozmiarów. Założenie jest takie, aby wszyscy bez względu na wiek czy rozmiar mogli cieszyć się tym, co będzie modne w 2023.

Trendy 2023 – wielka moc ekspresji

W 2023 roku będziemy dążyć do tego, aby wyznaczać trendy, a nie za nimi podążać. Trendy modowe pozostaną dla nas wskazówką, jednak kluczowe znaczenie będzie miała nasza interpretacja. Lockdown nauczył nas tego, aby tworzyć połączenia zgodne z naszym wewnętrznym głosem, a nie przyjmować styl narzucany przez projektantów. Chętnie będziemy łączyć modne motocyklowe kurtki z delikatnymi czółenkami czy kozaki damskie ze zwiewnymi, satynowymi sukienkami. Na ulicach nie zabraknie też odważnych i przezroczystych stylizacji, które do tej pory były zarezerwowane dla czerwonych dywanów.

Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach! | Wojas Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach! | Wojas

Trendy 2023 – vintage w nowym wydaniu

Kolejny trend mody 2023 to oczywiście vintage. W ostatnich latach second handy przestały być kojarzone z ograniczeniami finansowymi, a stały się wyznacznikami kreatywności. Lockdown sprawił, że zaczęliśmy stylizować się w oparciu o nasze preferencje, staliśmy się też bliżsi sobie i naszym potrzebom. Ubrania z drugiej ręki są doskonałym sposobem do wyrażenia naszego indywidualnego stylu. Vintage stał się synonimem staranności i dokładności w doborze elementów garderoby. Przy komponowaniu naszych stylizacji, większą wagę będziemy przykładać do solidnego wykonania butów, ubrań, a także dodatków. Zwrócimy się w kierunku trwałych materiałów, które zostaną z nami na dłużej. Będziemy wnikliwie analizować metki, składy, a także krytycznie przyglądać się jakości wykonania. W kwestii obuwia oznacza to zwrot w kierunku skóry i wzrost zaufania do sprawdzonych marek.

Trendy 2023. Zobacz, co będzie królowało w nadchodzących sezonach! | Wojas

Trendy 2023 – pozostajemy w klimacie lat 2000

2023 to kolejny rok, w którym pozostajemy pod silnym, modowym wpływem lat 2000. Wiosną 2023 modne pozostają więc stylizacje inspirowane popkulturą początku XXI wieku. Swój huczny powrót moda lat 2000 w dużej mierze zawdzięcza mediom społecznościowym. To właśnie tam pokolenie Z odkrywa ciekawostki z seriali i muzyki tamtego okresu. Do łask na stałe powróciły biodrówki, ozdobne paski czy półbuty na masywnych podeszwach w połączeniu z delikatnymi sukienkami. Na ulicach nikogo nie będą też dziwić cekinowe bluzki i welurowe sukienki, które do tej pory zarezerwowane były na wyjątkowe okazje.

Trendy 2023 moda – minimalizm

Doświadczenia ostatnich lat jeszcze bardziej zakorzeniły w nas miłość do klasyki i minimalizmu. Będziemy czerpać z nieśmiertelnych, powracających trendów i urozmaicać je wedle naszej wizji. Choć trendy wiosna-lato 2023 będą pełne kolorów i fantazyjnych kształtów, to przez cały rok będą nam towarzyszyć beże, szarości i brązy. Zamiłowanie do klasyki bardzo mocno widoczne będzie w trendach obuwniczych, w których swą obecność jeszcze wyraźniej podkreślą mokasyny damskie, botki damskie i sztyblety. Rok 2023 to przede wszystkim czas wolności i swobody, dlatego minimalistyczne akcenty będziemy łączyć z odważniejszymi połączeniami.

Poprzedni
Jak się ubrać na bal karnawałowy? Zainspiruj się!
Jak się ubrać na bal karnawałowy? Zainspiruj się!
Następny
Jak nosić buty na platformie i z czym je łączyć?
Jak nosić buty na platformie i z czym je łączyć?