Kolekcja

Prawidła i łyżki do butów

3 produktów
Dodatki (35) Wkładki (9) Saszetki zapachowe (1) Sznurowadła (22)
Kategorie

Łyżki, prawidła

Nawet najpiękniejsze buty nie posłużą Ci zbyt długo, jeśli porządnie o nie nie zadbasz. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na ich poprawną konserwację i właściwe użytkowanie. W zakres czynności pielęgnacyjnych wchodzi szereg zadań, m.in. czyszczenie, pastowanie, a także przechowywanie obuwia na prawidłach czy korzystanie z łyżki do butów przy ich zakładaniu. Każdy z wymienionych elementów ma duże znaczenie i nie należy go pomijać, jeśli chcesz, aby Twoja ulubiona para butów służyła Ci przez kilka dobrych sezonów.

Zadbaj o poprawną pielęgnację butów

Przy codziennym korzystaniu z obuwia często nie zastanawiamy się nad takimi drobnostkami, jak zakładanie i ściąganie butów. Niektórym zdarza się robić to w biegu, na szybko, wciskać je na siłę, bez uprzedniego rozwiązania sznurowadeł. Są to zaniedbania, których nie powinno się popełniać, jeśli chcemy, aby buty służyły nam długo i były zachowane w naprawdę dobrym stanie. Pamiętaj o tym, że proste rozwiązania są najlepsze - zawsze możesz mieć pod ręką łyżkę do butów!

Poświęć butom trochę uwagi przy zakładaniu ich na stopy

Nie spiesz się, minuta przeznaczona na porządne rozsznurowanie lub zasznurowanie obuwia nie powinna Ci umykać, dbasz bowiem o to, aby zachować swoje buty w jak najlepszym stanie. Klasyczne, eleganckie buty wykonane są tak, aby jak najlepiej przylegały do stopy. Z tego powodu mogą być odrobinę ciasne przy zakładaniu ich na stopy. Jeśli chcesz zadbać o pełny komfort podczas zakładania butów, kup dobrą łyżkę do butów.

Pomocny patent, czyli łyżka do butów

Łyżka do butów to nie tylko zwykły gadżet. Dla tych, którzy lubią zakładać buty w pozycji siedzącej, najwygodniejsza będzie krótka łyżka do butów. Natomiast Ci, którzy zakładają buty stojąc, będą zadowoleni z łyżki do butów na długiej rączce. Ta ostatnia polecana jest również dla osób starszych lub tych, które nie mogą się swobodnie pochylić.

Łyżka do butów marki Wojas

Jeśli zależy Ci na tym, aby przedmioty, z których korzystasz, były porządne i służyły przez lata, to dobrze trafiłeś, ponieważ łyżka do butów marki Wojas jest bardzo solidnie wykonana. Posiada zaokrąglone brzegi i ergonomiczne wygięcie, dzięki któremu stopa idealnie wsuwa się w głąb buta. Na samej górze łyżki do butów znajduje się otwór, dzięki któremu możesz zawiesić łyżkę do butów na haczyku. Jeśli jednak wolisz inny sposób przechowywania, to ten model jest wyposażony w praktyczne zagięcie, dzięki któremu zawiesisz łyżkę do butów na brzegu szafki czy komody.

Rodzaje prawideł do butów

Prawidła do butów to akcesoria, które pomogą Ci utrzymać odpowiedni kształt buta, gdy nie nosisz ich na stopach. Skóra obuwia pracuje podczas chodzenia - zagina się, odkształca, marszczy, aby zapewnić jak najlepszy komfort Twoim stopom. Ciało podczas ruchu wydziela pot. Skóra obuwia staje się odrobinę wilgotna i dzięki temu lepiej pracuje. Jeśli po zdjęciu butów ze stóp umieścisz je na prawidłach, to sprawisz, że wszystkie zagięcia i zmarszczenia rozprostują się. Prawidła do butów sprawiają, że but będzie lepiej wracał do swojego pierwotnego kształtu.

Prawidła do kozaków, czyli odpoczynek po sezonie

Prawidła do butów powinno się stosować na co dzień, a już na pewno na zakończenie sezonu, gdy np. zimowe buty chowasz na całe lato do szafy. Kozaki zasługują na odpowiednie traktowanie, zatem zaopatrz się w specjalne prawidła do kozaków, które utrzymają w dobrej formie długie cholewy obuwia. Automatyczne prawidła do kozaków znajdziesz na stronie marki Wojas.

Prawidła i łyżki do butów
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*