Kolekcja

Sznurowadła i sznurówki do butów

22 produktów
Dodatki (35) Wkładki (9) Saszetki zapachowe (1) Łyżki, prawidła (3)
Kategorie

Sznurowadła

Eleganckie, zadbane buty i odpowiedni do okazji strój, to wizytówka, która wiele o nas mówi. Obuwie zawsze powinno być wyczyszczone i wypastowane, a dobrane do niego dodatki spójne. Sznurowadła to jedne z tych akcesoriów, które z łatwością wybierzesz z oferty zamieszczonej na naszej stronie.

Sznurówki do butów eleganckich

Większość eleganckich modeli obuwia wiązana jest na sznurowadła. Do takich klasyków zaliczamy np. brogsy, oxfordy czy derby. Nieliczne eleganckie buty zapinane są na klamry i do tego rodzaju zaliczymy np. buty monki. Przy doborze odpowiednich sznurówek przede wszystkim zwróć uwagę na kolor obuwia. Gustowny wygląd oparty na klasyce to taki, w którym odcień skóry dobrany jest niemal idealnie do odcienia sznurowadeł. Najłatwiejsze zadanie będziesz mieć wtedy, gdy buty są np. brązowe lub czarne, ponieważ wtedy nie musisz sprawdzać wielu wariantów kolorystycznych i dobierasz po prostu brązowe lub czarne sznurówki. Pamiętaj, żeby w eleganckich butach nie mieszać kontrastowych odcieni sznurowadeł, np. białych sznurówek i czarnych butów.

Czym różnią się angielki od wiedenek?

Jeśli mowa o angielkach i wiedenkach w kontekście sznurówek, to z pewnością chodzi o rodzaj eleganckich butów, a nie o narodowości. Angielki, czyli inaczej derby, charakteryzują się tym, że otwory na sznurówki znajdują się w tzw. otwartej przyszwie buta, natomiast w wiedenkach, inaczej oxfordach, sznurówki znajdują się w przyszwie zamkniętej. Wiedenki są uważane za najbardziej uniwersalne męskie buty w eleganckim wydaniu. Z kolei angielki możesz śmiało zestawić ze sznurowadłami w odcieniu odrobinę odbiegającym od bazowego koloru buta.

Sznurówki do butów trekkingowych

Buty do zadań specjalnych, jakimi są np. buty trekkingowe wymagają dobrania odpowiednich sznurowadeł, ponieważ od tego zależy nie tylko wygląd, ale również komfort noszenia buta. Marka Wojas oferuje wytrzymałe i długie sznurowadła, które idealnie sprawdzają się podczas pieszych wędrówek. Sznurówki do butów trekkingowych mogą być również użyte do obuwia sportowego.

Różne kształty sznurówek

Sznurówki do butów mogą być okrągłe, o przekroju walca lub całkiem spłaszczone. Mają też różne szerokości. Bardziej ozdobną wersją sznurowadeł stały się satynowe wstążki, które młodzież chętnie zakłada do obuwia w stylu miejskim. Dla wygody przewlekania ich przez dziurki, satynowe sznurówki mają zawoskowane, zdecydowanie szczuplejsze zakończenia. Takie sznurówki nadają obuwiu zdecydowanie mniej oficjalny wygląd, zatem możesz je nosić dobrane niekoniecznie pod kolor obuwia. Zatem jak najbardziej akceptowalne będzie połączenie białych butów z czarnymi sznurówkami.

Oznaczenia na produktach marki Wojas

Każda para sznurówek do butów, którą sprzedajemy w sklepie, ma dokładnie opisane parametry. Na opakowaniach widnieje liczba dziurek oraz długość, co w łatwy sposób pozwala zidentyfikować, do jakiego rodzaju obuwia przeznaczone są dane sznurówki. Buty eleganckie będą miały od dwóch do sześciu dziurek, natomiast buty trekkingowe, sportowe i codzienne mogą mieć po 7-8 dziurek z jednej strony. Przed zakupem sznurówek sprawdź, ile dziurek mają Twoje buty i tym sposobem najłatwiej dobierzesz długość sznurowadeł.

Sznurowadła i sznurówki do butów
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*