Kolekcja

Szczotki, czyściki do butów

9 produktów
Pielegnacja (35) Folie ochronne (1) Pasty, impregnaty (25)
Kategorie

Środki, czyściki

Jeśli chcesz, aby Twoja ulubiona para butów służyła Ci naprawdę długo, zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację. Mamy tu na myśli nie tylko dobór właściwych past, ale całą gamę środków i akcesoriów do pielęgnacji obuwia. Sprawdź, które szczotki do butów najbardziej Ci odpowiadają!

Dlaczego zamsz jest wyjątkowy?

Zamsz jest wyjątkowym rodzajem skóry pod względem swojej struktury. Jeśli jest odpowiednio zaimpregnowany i zadbany, może służyć w niezmienionym stanie przez wiele lat, a pielęgnowany niewłaściwie lub wcale, zabrudzi się i zniszczy naprawdę szybko. Faktura zamszu nie jest jednolita, często zdarza się, że kolor zamszowych rzeczy jest niejednorodny i w tym tkwi cały urok tej materii. Do pielęgnacji zamszu najlepiej sprawdzą się różne szczotki do zamszu dostępne w naszym sklepie.

Co zrobić, aby przedłużyć trwałość zamszowych butów?

Zacznij od porządnego wyszczotkowania i wyczesania zamszowej powierzchni. Zrobisz to przy pomocy szczotki do zamszu. Posiada ona różne rodzaje włosia - od mocnych syntetycznych włosków, po delikatną szczoteczkę wykonaną z silikonu. Rodzaj włosia dopasuj do zamszowej faktury i skali zabrudzeń. Te mocniejsze usuwaj za pomocą zdecydowanych i krótkich pociągnięć syntetycznymi włoskami, natomiast mniejsze zabrudzenia - przy pomocy delikatniejszej strony. Trudno dostępne miejsca wyczyścisz przy użyciu silikonowych końcówek, w które również zaopatrzona jest szczotka do zamszu.

Szczotka do zamszu zadba o dobry wygląd obuwia

Jeśli chcesz, aby zamszowe buty miały pięknie wyszczotkowaną, lekko porowatą strukturę, zaopatrz się w kostkę gumową do czyszczenia obuwia. Taka kostka to nic innego, jak odrobinę zmodyfikowana wersja szczotki do zamszu. Jej struktura pozwala zarówno na usunięcie drobnych zabrudzeń z powierzchni zamszu, jak i na wyszczotkowanie niewielkich, zamszowych włosków. Dzięki takim zabiegom zamsz będzie wyglądał jak nowy, po każdym czyszczeniu.

Szczotki do polerowania skór

Buty skórzane wymagają nie tylko odpowiedniego wypastowania, ale również nadania połysku przy użyciu szczotki do polerowania. W asortymencie naszego sklepu znajdują się szczotki z końskiego włosia i naturalnego drewna. Akcesoria te sprawiają, że polerowanie skóry staje się szybkie i bardzo wygodne, bowiem wystarczy tylko kilka ruchów, a cały but lśni naturalnym blaskiem. Szczotka do polerowania występuje w dwóch rozmiarach.

Akcesoria do czyszczenia, które sprawdzą się w podróży

Co zrobić, jeśli wyjeżdżasz w podróż, a chcesz, aby Twoje buty były cały czas w nienagannej formie? Zabierz ze sobą szczotkę do czyszczenia zamkniętą w kompaktowym, poręcznym opakowaniu. Taka forma szczotki do butów sprawia, że nie ulegnie ona zniszczeniu i odkształceniu podczas podróży. Kolejnym sprawdzonym patentem na zadbane buty są nasze chusteczki nawilżane do czyszczenia obuwia. Możesz zabrać je ze sobą gdzie chcesz lub korzystać z nich w domu. Nie wysuszają skóry obuwia i nadają jej naturalny połysk.

Czyścik do zadań specjalnych

W kategorii środków do czyszczenia i czyścików mamy również preparat do zadań specjalnych. Białe podeszwy obuwia sportowego mogą łatwo zabrudzić się podczas intensywnego użytkowania. Sole cleaner - zmywacz do jasnych podeszw z łatwością poradzi sobie z ciemnymi plamami, zarysowaniami czy zaciekami na podeszwach. Do czyszczenia nie musisz używać akcesoriów o ostrej, chropowatej powierzchni, wystarczy, że nasączysz szmatkę zmywaczem i przetrzesz zabrudzenia na podeszwach, aby przywrócić im biały odcień i piękny wygląd.

Szczotki, czyściki do butów
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot całkowicie za darmo*