Kolekcja

Pasty i impregnaty do butów

25 produktów
Pielegnacja (36) Folie ochronne (1) Szczotki, czyściki (9) Inne (1)
Kategorie

Pasty, impregnaty

Piękne buty mogą cieszyć swoim wyglądem przez naprawdę długie lata, trzeba tylko odpowiednio o nie dbać. Mycie i czyszczenie butów wilgotną szmatką naprawdę nie wystarczy i sprawi, że skóra na Twoich butach zacznie szybciej szarzeć, marszczyć się, a nawet pękać. Aby tego uniknąć, zadbaj o obuwie specjalnymi impregnatami do butów. Szeroki wybór profesjonalnych środków znajdziesz na naszej stronie.

Tłuszcz do skór licowych

Impregnaty do butów dzielą się na kilka różnych kategorii, wśród nich możemy wyróżnić pasty do butów, spray’e do butów, kremy do butów, a także tłuszcz do butów. Specjaliści marki Wojas opracowali specjalną formułę, na którą składa się m.in. mieszanka naturalnych tłuszczy. Przy stosowaniu tłuszczu do skór należy mieć na uwadze to, żeby nie stosować go zbyt często, ponieważ może to spowodować zbytnie jej rozmiękczenie. Nakładanie tłuszczu do butów zamiennie z pastami i emulsjami powinno przynieść optymalne rezultaty.

Krem do pielęgnacji skór licowych

Na naszej stronie oferujemy szereg produktów, które w profesjonalny sposób pomogą Ci zadbać o obuwie skórzane. Wybierając produkt, kieruj się przede wszystkim tym, z jakiego materiału wykonane są Twoje buty. Do pielęgnacji skór licowych używaj kremu do butów w kolorach (czarny, granatowy, brązowy jasny i brązowy ciemny, a także bezbarwny). Ten preparat zapewnia wysoki połysk skóry, delikatnie wyrównuje jej koloryt, wpływa na dobre natłuszczenie skóry przez co przedłuża jej świeży i zadbany wygląd.

Impregnaty do pielęgnacji butów górskich i sportowych

Buty do wypraw górskich, obuwie trekkingowe, a także niektóre z butów sportowych wymagają zdecydowanie mocniejszej ochrony, ponieważ są narażone na intensywne działanie czynników zewnętrznych. Preparatem, który sprawdzi się w tym zadaniu idealnie, jest olejek do obuwia. Wnika on w głąb struktury skórzanego buta, zapewniając przy tym maksymalny poziom pielęgnacji i nawilżenia. Olejek do pielęgnacji butów sprawia, że buty nabierają niezawodnej wodoodporności. Nie do przecenia jest również fakt, że produkt ten nie blokuje odprowadzania wilgoci na zewnątrz obuwia.

Środki do zadań specjalnych

W dziale past i impregnatów mamy również środki do zadań specjalnych. Emulsja do pielęgnacji skór szlachetnych zadba o najdelikatniejszą nawet skórę, usunie z niej zabrudzenia, tłuszcz, a także plamy z wody lub błota. Nie wysuszy przy tym nadmiernie struktury wierzchniej obuwia, uelastyczni ją i wpłynie na przedłużenie żywotności butów. Kolejnym z preparatów do zadań specjalnych jest rozciągacz do obuwia. Zwiększa on elastyczność skóry, przez co pomaga dopasować buty do indywidualnego kształtu stóp. Nie powoduje nadmiernego przesuszenia wewnętrznej ani wierzchniej warstwy skóry i zapobiega powstawaniu spękań.

Co zrobić z butami po zakończeniu sezonu?

Pamiętaj o tym, żeby po każdym sezonie dobrze zatroszczyć się o swoje buty. Wiosną, gdy nie będziesz już potrzebować zimowych kozaków, dobrze je wyczyść i pozbądź się soli, która lubi osadzać się na wierzchniej warstwie butów. Nałóż też grubszą warstwę pasty do butów, aby skóra miała szansę dobrze zregenerować się podczas odpoczynku w garderobie. To samo tyczy się zakończenia sezonu letniego - wyczyść sandałki z soli i piasku i zafunduj im solidną warstwę natłuszczającej pasty do butów.

Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*