Pielęgnacja obuwia

W trosce o zapewnienie Państwu satysfakcji i zadowolenia z wyprodukowanego przez nas obuwia prosimy o przestrzeganie wymienionych w dalszej części zasad jego użytkowania i konserwacji.

Skóry licowe (z naturalnym licem) - Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyć szmatką zwilżoną w wodzie i po wysuszeniu w temperaturze pokojowej nanieść równomiernie cienką warstwę pasty do obuwia zgodnej z kolorem obuwia, po kilku minutach obuwie można polerować miękką szczotką.

Zalecane środki pielęgnacji: Krem, Pasta w płynie, Wosk i Żywica.

Skóry welurowe i nubukowe - Wierzch obuwia czyścić specjalną gumową szczotką. Do konserwacji zalecane jest używanie preparatów w aerozolu do welurów i nubuków.

Uwaga! Nie należy stosować past i kremów.

Zalecane środki pielęgnacji: Renowator Spray, zaleca się regularnie impregnować środkiem Aquastop Spray.

Skóry Pull up i Crazy Horse - Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i po wysuszeniu w temperaturze pokojowej spryskać równomiernie środkiem natłuszczającym w aerozolu lub nałożyć tłuszcz.

Zalecane środki pielęgnacji: Tłuszcz do obuwia lub krem.

Skóra Buffalo ? Plamy tłuszczowe (oleje, smary itp.) są niemożliwe do usunięcia, inne zabrudzenia usuwać można jedynie czystą, lekko wilgotną miękką szmatką.

Do pielęgnacji zalecane są pasty do obuwia typu Buffalo.

Florentique (lakierowana) - Zabrudzenia wierzchu obuwia należy zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie, a po wysuszeniu w temperaturze pokojowej nanieść równomiernie cienką warstwę bezbarwnej woskowej pasty do obuwia.

Można polerować miękką szczotką