Pielęgnacja obuwia

Od 30 lat tworzymy obuwie zachowując tradycyjne, rzemieślnicze techniki produkcji. Skóry, z których powstają nasze produkty, pochodzą wyłącznie od europejskich producentów, dzięki czemu są najwyższej, światowej jakości. Zanim trafią do ostatecznej produkcji, testujemy je pod względem wytrzymałości, ale aby zachować ich walory trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Zapewnij im odpowiednią konserwację oraz traktuj je we właściwy sposób, a nasze buty mogą posłużyć Ci przez wiele lat.


JAK DBAĆ O BUTY?

Przygotowaliśmy podstawowy poradnik krok po kroku jak zadbać o skórzane buty. Wysokiej jakości skóry w połączeniu z odpowiednio dobranymi do nich preparatami oraz systematyczną pielęgnacją pomogą ochronić Wasz ulubiony model oraz zapewnią mu dobre starzenie się.

Unikaj przemaczania butów skórzanych. Jeśli Twoje obuwie jest mokre lub nadmiernie spocone pozostaw je w temperaturze pokojowej, z dala od mocnego ciepła np. grzejników, do całkowitego wyschnięcia. Produkty z naturalnej skóry często potrzebują aż całego dnia, zanim staną się suche. W swojej garderobie miej zawsze drugą, sprawdzoną parę. Buty skórzane noś na zmianę.


SKÓRY NUBUKOWE I WELUROWE


Nubuk to wyprawiona, miękka skóra wykończona od strony lica po jego uprzednim oszlifowaniu polerującym. Jest ona najczęściej pochodzenia bydlęcego, cielęcego lub świńskiego. Posiada miękkie, gęste i mięsiste włókno o aksamitnym wyglądzie - krótsze (nubuk) lub dłuższe (welur), które można łatwo przeczesać ręką, zmieniając kierunek ich ułożenia. Są to skóry otwarte, chłonne, o doskonałych właściwościach higienicznych. Dobrze dopasowują się do kształtu stopy, a użytkownik odczuwa wyjątkowy komfort, nawet po całym dniu chodzenia w butach wykonanych z tego typu skór.


Regularnie impregnuj środkiem AQUASTOP.

Do konserwacji cholewek skór nubukowych i welurowych używaj wyłącznie proponowanych przez nas preparatów do tego typu skór, np. preparatów w aerozolu RENOWATOR SPRAY

W ofercie mamy również renowatory do kolorów: granatowy, czerwony i czarny.

Lekkie zabrudzenia wyczyść specjalną kostką do czyszczenia butów lub gumową szczoteczką do zamszu i nubuku.

Do czyszczenia tego typu skór użyj pianki czyszczącej oraz szczoteczki mazaka z końskim włosiem do rozprowadzenia i wmasowania pianki w skórę.


Pamiętaj aby do skór nubukowych i welurowych nie stosować past i kremów.


SKÓRA LICOWA

Lico skóry jest zewnętrzną warstwą skóry właściwej. Cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, elastycznością oraz charakterystycznym wyglądem zwanym uziarnieniem. Struktura lica podobnie jak całej skóry nie jest jednorodna w poszczególnych jej częściach topograficznych. Realizowane przez skórę funkcje ochronne organizmu znajdują odzwierciedlenie w wyglądzie lica, które może nosić ślady po uszkodzeniach mechanicznych, blizny po zadrapaniach lub oparzeniach.


Wierzchnie zabrudzenia zmyj zwilżoną w czystej wodzie szmatką. Wysusz buty w pokojowej temperaturze (nie susz ich na kaloryferze).

Po wysuszeniu zadbaj o cholewki równomiernie nanosząc cienką warstwę pasty, bezbarwnego kremu do obuwia lub kremu zgodnego z kolorem obuwia. W naszej ofercie znajduje się krem w kolorze granatowym, brązowym i czarnym.

W sezonie zimowym skórę licową dobrze jest zabezpieczyć tłuszczem do obuwia. Po sezonie zimowym aby usunąć brud, sól, błoto pośniegowe i tłuszcz użyj zmywacza.

Po kilku minutach Twoje buty wypoleruj miękką szczotką z końskim włosiem lub szmatką.

Uważaj na preparaty do pielęgnacji obuwia, których nie jesteś pewien, ponieważ mogą uszkodzić wierzchnią warstwę skóry.


Do codziennej pielęgnacji i oczyszczania skóry użyj chusteczek do obuwia


SKÓRY PULL UP I CRAZY HORSE

Nazwa potocznie używana w odniesieniu do niektórych rodzajów wykończenia skór tłustych. Są to skóry zazwyczaj dość grube, o dobrych parametrach paroprzepuszczalności, ze względu na tłustą wyprawę, elastyczne i wytrzymałe, zarówno na zginanie, jak i rozciąganie oraz otarcia, które nie powodują zmniejszenia ich wytrzymałości ani innych parametrów. Trudno natomiast osiągnąć na tych skórach efekt połysku lub intensywnego równomiernego wybarwienia. Łatwo pozostają na nich ślady po dotyku, odbarwiają się miejscowo na zgięciach, łatwo je zarysować. Jednak są to skóry długo służące właścicielom obuwia, zachowując niemal wszystkie wyjściowe parametry, zwłaszcza jeśli są poprawnie konserwowane.


Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyj zwilżoną w czystej wodzie szmatką lub gąbką. Buty pozostaw do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Spryskaj środkiem natłuszczającym w aerozolu np. Crazy Oil lub Oil Spray i nałóż preferowany tłuszcz.


Należy zawsze pamiętać, że skóry tłuste w trakcie konserwacji preparatami natłuszczającymi ulegają przyciemnieniu, skóra nabiera intensywnych, ciemniejszych barw.


SKÓRY FLORENTIQUE I LAKIEROWANE

Charakteryzują się gładką powierzchnią i wysokim lustrzanym połyskiem. Efekt ten uzyskiwany jest dzięki użyciu specjalnych elastycznych lakierów, którymi pokrywa się skóry na etapie wykończenia.

Skóry tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji obuwia i galanterii skórzanej. Charakter wykończenia determinuje zwiększoną podatność wyrobów na uszkodzenia wynikające z czynników mechanicznych i warunków atmosferycznych (przemoczenie, mróz). Stosowanie typowych past do skór licowych może zniszczyć warstwę lakieru.


Wierzchnią warstwę obuwia przetrzyj lekko zwilżoną w czystej wodzie szmatką. Wysusz w temperaturze pokojowej. Równomiernie nałóż cienką warstwę bezbarwnego środka w aerozolu VERNILUX. Po wyschnięciu poleruj miękką szmatką lub specjalną rękawicą.Jak dbać o podeszwy?

Do czyszczenia białych podeszew butach typu trampki czy sneakers użyj preparatu SOLE CLEANER. Preparat ten czyści, pielęgnuje i przywraca jasny kolor.Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot całkowicie za darmo*