Pielęgnacja obuwia

PIELĘGNACJA OBUWIA SKÓRZANEGO


Od 30 lat tworzymy obuwie zachowując tradycyjne, rzemieślnicze techniki produkcji. Skóry, z których powstają nasze produkty pochodzą wyłącznie od europejskich producentów dzięki czemu są najwyższej, światowej jakości. Zanim trafią do ostatecznej produkcji testujemy je pod względem wytrzymałości ale aby zachować ich walory musimy zadbać o odpowiednia pielęgnację.

JAK DBAĆ O BUTY

Przygotowaliśmy podstawowy poradnik krok po kroku jak zadbać o skórzane buty. Wysokiej jakości skóry w połączeniu z odpowiednio dobranymi do nich preparatami oraz systematyczną pielęgnacją pomogą ochronić Wasz ulubiony model oraz zapewnią mu ?dobre starzenie się?.

Unikaj przemaczania butów skórzanych. Jeśli Twoje obuwie jest mokre lub nadmiernie spocone pozostaw je w temperaturze pokojowej, z dala od mocnego ciepła np. grzejników, do całkowitego wyschnięcia. Produkty z naturalnej skóry często potrzebują aż całego dnia aż zanim staną się suche. W swojej garderobie miej zawsze drugą, sprawdzoną parę. Buty skórzane noś na zmianę.

PRZEWODNIK

Marka Wojas tworzy wyjątkowe produkty skórzane, łącząc wieloletnie doświadczenie z komponentami z wysokiej półki oraz topowym designem. Zapewnij im odpowiednią konserwację oraz traktuj je we właściwy sposób, a nasze buty mogą posłużyć Ci przez wiele lat.


SKÓRY NUBUKOWE I WELUROWE

Do konserwacji cholewek tego typu skór używaj wyłącznie preferowanych preferowanych proponowanych przez nas preparatów w aerozolu https://wojas.pl/renowator-spray-250-ml-wojas-renowator.

Lekkie zabrudzenia wyczyść specjalną gumową szczoteczką https://wojas.pl/szczotka-do-zamszu-wojas-szczotka-zamsz.

Regularnie impregnuj środkiem https://wojas.pl/aquastop-spray-250-ml-wojas-aquastop.

Pamiętaj aby do nubuku i weluru nie stosować past i kremów.


SKÓRA LICOWA

Wierzchnie zabrudzenia zmyj zwilżoną w czystej wodzie szmatką. Wysusz buty w pokojowej temperaturze (pamiętaj aby skórzane buty zawsze były suche, nie susz ich na kaloryferze).

Po wysuszeniu zadbaj o cholewki równomiernie nanosząc cienką warstwę pasty lub kremu do obuwia https://wojas.pl/krem-do-obuwia-chemia2a zgodnego z jego kolorem lub pastę w kolorze bezbarwnym.

Po kilku minutach Twoje buty wypoleruj miękką szczotką lub szmatką. Uważaj na preparaty do pielęgnacji obuwia, których nie jesteś pewien, ponieważ mogą uszkodzić wierzchnią warstwę skóry.


SKÓRY PULL UP I CRAZY HORSE

Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyj zwilżoną w czystej wodzie szmatką lub gąbką, Buty pozostaw do całkowitego wyschnięcia. w temperaturze pokojowej. Spryskaj środkiem natłuszczającym w aerozolu lub nałóż preferowany tłuszcz.