Kolekcja Męska

Eleganckie buty męskie

44 produktów
Śniegowce (3) Bikery (1) Klapki (5) Sandały (11) Kapcie (7) Botki (28) Półbuty (247) Trzewiki (98)
Kategorie
Wyczyść filtry
Eleganckie

Eleganckie buty dla mężczyzny z klasą

Nie bez powodu stare powiedzenie mówi, że eleganckiego mężczyznę można poznać po butach. Eleganckie buty męskie powinny znaleźć się w Twojej garderobie, bez względu na to, jaki tryb pracy wykonujesz. Nie musisz bowiem zakładać eleganckich butów na co dzień, jeśli nie wymaga tego od Ciebie dress code w pracy, jednak warto, żebyś je miał na wypadek wyjścia do teatru, eleganckiej kolacji lub innej, ważnej uroczystości. Klasyczne buty męskie eleganckie nie wychodzą z mody i możesz się nimi cieszyć przez wiele sezonów.

Jakie buty będą pasowały na spotkania biznesowe?

Praca, którą wykonujesz na co dzień, wpływa na to, jaki rodzaj stylizacji modowych przeważa w Twojej szafie. Biuro, spotkania biznesowe, eleganckie kolacje wymagają, abyś elegancki garnitur łączył z butami męskimi biznesowymi. Co kryje się pod tą nazwą? W zależności od tego, jak bardzo formalny dress code obowiązuje w Twojej pracy, możesz wybierać spośród różnych rodzajów obuwia. Najbardziej klasyczne są męskie oksfordy, czyli dobrze skrojone, eleganckie buty męskie z zamkniętą przyszwą. Obok oksfordów plasują się brogsy z ciekawym dziurkowaniem i derby - mniej formalne od oksfordów ze względu na otwartą przyszwę.

Oksfordy - eleganckie buty na wielkie wyjścia

Na uroczystości takie jak wesela, jubileusze, uroczyste kolacje wypada dobrać odpowiedni do stylizacji rodzaj obuwia. W tym przypadku, dokładnie tak samo, jak w przypadku butów męskich biznesowych, prym wiodą oksfordy, czyli najbardziej eleganckie buty męskie. Zamknięta przyszwa, czyli wszyte pod spód fragmenty z dziurkami na sznurowadła, nadaje butom smukłego i eleganckiego wyrazu. Z kolei na mniej formalne uroczystości pasują derby i brogsy. Te ostatnie dzielą się na half-brogues, czyli buty z dziurkami tylko w przedniej części, i na full-brogues, buty z dziurkowaniem na całej powierzchni buta.

Monki - eleganckie buty męskie zapinane na klamry

Wzory męskich eleganckich butów są naprawdę różne i każdy może znaleźć coś, co mu odpowiada. Monki to rodzaj butów, które nie posiadają sznurowania i są zapinane na klamry. Klasyczne monki mają zapięcia na dwie boczne klamry, są również i takie, które zapina się tylko na jedną klamrę. Nazwa tych butów pochodzi od angielskiego słowa mnich i nawiązuje do klamr na sandałach, które nosili właśnie mnisi.

Eleganckie buty zawsze muszą być nienagannie wypastowane

Niezależnie od tego, jaki rodzaj butów wybierzesz, musisz pamiętać o tym, że eleganckie buty męskie muszą być czyste i zadbane. Nawet najbardziej szykowne buty nie będą się dobrze prezentowały, jeśli ich porządnie nie wyczyścisz i dobrze nie wypastujesz. Pierwszym krokiem powinno być wyczyszczenie butów z kurzu, błota i zabrudzeń - najlepiej zrobić to przy użyciu delikatnie wilgotnej szmatki. Po dokładnym osuszeniu butów, nałóż na ich wierzch grubą warstwę pasty i pozostaw na chwilę, aby mogła się dobrze wchłonąć. Następnie zetrzyj nadmiar pasy i wyglansuj buty tak, aby nabrały pięknego połysku.

Eleganckie buty męskie
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot całkowicie za darmo*