Kolekcja Męska

Eleganckie buty męskie

51 produktów
Śniegowce (2) Klapki (7) Sandały (10) Kapcie (8) Botki (25) Półbuty (221) Trzewiki (86)
Kategorie
Wyczyść filtry
Style: Eleganckie

Eleganckie buty dla mężczyzny z klasą

Nie bez powodu stare powiedzenie mówi, że eleganckiego mężczyznę można poznać po butach. Eleganckie buty męskie powinny znaleźć się w Twojej garderobie, bez względu na to, jaki tryb pracy wykonujesz. Nie musisz bowiem zakładać eleganckich butów na co dzień, jeśli nie wymaga tego od Ciebie dress code w pracy, jednak warto, żebyś je miał na wypadek wyjścia do teatru, eleganckiej kolacji lub innej, ważnej uroczystości. Klasyczne buty męskie eleganckie nie wychodzą z mody i możesz się nimi cieszyć przez wiele sezonów.

Jakie buty będą pasowały na spotkania biznesowe?

Praca, którą wykonujesz na co dzień, wpływa na to, jaki rodzaj stylizacji modowych przeważa w Twojej szafie. Biuro, spotkania biznesowe, eleganckie kolacje wymagają, abyś elegancki garnitur łączył z butami męskimi biznesowymi. Co kryje się pod tą nazwą? W zależności od tego, jak bardzo formalny dress code obowiązuje w Twojej pracy, możesz wybierać spośród różnych rodzajów obuwia. Najbardziej klasyczne są męskie oksfordy, czyli dobrze skrojone, eleganckie buty męskie z zamkniętą przyszwą. Obok oksfordów plasują się brogsy z ciekawym dziurkowaniem i derby - mniej formalne od oksfordów ze względu na otwartą przyszwę.

Oksfordy - eleganckie buty na wielkie wyjścia

Na uroczystości takie jak wesela, jubileusze, uroczyste kolacje wypada dobrać odpowiedni do stylizacji rodzaj obuwia. W tym przypadku, dokładnie tak samo, jak w przypadku butów męskich biznesowych, prym wiodą oksfordy, czyli najbardziej eleganckie buty męskie. Zamknięta przyszwa, czyli wszyte pod spód fragmenty z dziurkami na sznurowadła, nadaje butom smukłego i eleganckiego wyrazu. Z kolei na mniej formalne uroczystości pasują derby i brogsy. Te ostatnie dzielą się na half-brogues, czyli buty z dziurkami tylko w przedniej części, i na full-brogues, buty z dziurkowaniem na całej powierzchni buta.

Monki - eleganckie buty męskie zapinane na klamry

Wzory męskich eleganckich butów są naprawdę różne i każdy może znaleźć coś, co mu odpowiada. Monki to rodzaj butów, które nie posiadają sznurowania i są zapinane na klamry. Klasyczne monki mają zapięcia na dwie boczne klamry, są również i takie, które zapina się tylko na jedną klamrę. Nazwa tych butów pochodzi od angielskiego słowa mnich i nawiązuje do klamr na sandałach, które nosili właśnie mnisi.

Eleganckie buty zawsze muszą być nienagannie wypastowane

Niezależnie od tego, jaki rodzaj butów wybierzesz, musisz pamiętać o tym, że eleganckie buty męskie muszą być czyste i zadbane. Nawet najbardziej szykowne buty nie będą się dobrze prezentowały, jeśli ich porządnie nie wyczyścisz i dobrze nie wypastujesz. Pierwszym krokiem powinno być wyczyszczenie butów z kurzu, błota i zabrudzeń - najlepiej zrobić to przy użyciu delikatnie wilgotnej szmatki. Po dokładnym osuszeniu butów, nałóż na ich wierzch grubą warstwę pasty i pozostaw na chwilę, aby mogła się dobrze wchłonąć. Następnie zetrzyj nadmiar pasy i wyglansuj buty tak, aby nabrały pięknego połysku.

Eleganckie buty męskie
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*