Kolekcja Męska

Rękawiczki męskie

3 produktów
Akcesoria (135) Portfele (26) Paski (41) Skarpety (32) Czapki (19) Szaliki (1) Torby bawełniane (1) Parasole (9) Maseczki (4)
Kategorie

Rękawiczki męskie – zdrowie i klasa... w Twoich rękach

Wraz z nadejściem zimy wielu mężczyzn staje przed tym samym, co rok wcześniej, dylematem – nosić rękawiczki, czy nie nosić? Argumentów przemawiających za słusznością jednej i drugiej decyzji jest mnóstwo.

Z jednej strony rękawiczki męskie sprawiają, że skóra dłoni nie przesusza się na mrozie, a ręce nie odmawiają posłuszeństwa, kiedy zmarznięci, próbujemy rozpiąć kurtkę. Z drugiej natomiast rękawiczki znacznie utrudniają obsługę smartfonów i często pozostawiają wiele do życzenia w kwestiach estetyki. Ale nie musi tak być. Rękawiczki zimowe męskie mogą być i wygodne, i praktyczne, i atrakcyjne wizualnie.

Jak wybrać i jak nosić rękawiczki, by stały się praktycznym i szykownym elementem męskiej stylizacji?

Wygoda i komfort ze skórzanymi rękawiczkami męskimi

Skóra ludzka z zasady nie lubi sztucznych materiałów. Dłonie nie są tu wyjątkiem – syntetyczne włókna sprawiają, że skóra nie oddycha, łatwiej się poci, a nawet ulega przykrym alergiom. Z tego właśnie względu najlepiej jest stawiać na wyroby wykonane ze skóry naturalnej. Rękawiczki skórzane męskie nie tylko przepuszczają powietrze, ale także dopasowują się do kształtu dłoni i wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Skóra jagnięca o niewielkiej ziarnistości lica jest wyborem najbezpieczniejszym i najpopularniejszym. Tego rodzaju materiał jest elastyczny, miękki i dość trwały. Równie chętnie wykorzystywane są skóry koźlęca oraz owcza. Nie brakuje jednak modeli bardziej oryginalnych – współcześni dandysi chętnie postawią na skórę z jelenia, pekari lub renifera.

Rękawiczki męskie w jesienno-zimowych inspiracjach

Oprócz rodzaju surowca, użytego do produkcji rękawiczek, należy wziąć pod uwagę także kwestię ich ocieplenia. Dobre rękawiczki zimowe męskie będą miały wyściółkę z materiałów naturalnych, czyli wełny owczej lub kaszmiru. Szczególnie ta druga opcja warta jest rozważenia. Kaszmir jest włóknem hipoalergicznym, bardzo ciepłym i... niezwykle ekskluzywnym. Jednak za jakość, jaką oferuje nam wełna kóz kaszmirskich, warto zapłacić każdą cenę. Efekt WOW gwarantowany.

Rękawiczki męskie na sezon przejściowy to te pozbawione ocieplenia. Ciekawą alternatywą są modele z wycięciami (tzw. rękawiczki samochodowe) lub mitenki bez palców – te jednak nadają stylizacji charakterystycznego „motocyklowego” charakteru, który nie każdemu musi przypaść do gustu.

Jak łączyć rękawiczki męskie z pozostałymi częściami garderoby?

Trzymanie się konwencji będzie najlepszym wyjściem w przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, z czym łączyć rękawiczki skórzane męskie. Co to znaczy? Dobranie ich pod kolor butów i paska będzie zawsze strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, zachowawczość w modzie męskiej nie jest nudna – świadczy o klasie mężczyzny, który chętnie hołduje tradycji.

Panom, którzy nie boją się modowych wyzwań, poleca się dobór rękawiczek na zasadzie kontrastu z kolorem płaszcza. Nie może być to jednak przypadkowa barwa – ton rękawiczek powinien zawsze nawiązywać do innego elementu stylizacji, np. szalika czy krawata.

Jeśli szukasz wysokiej jakości wyrobów galanteryjnych polskiej produkcji, zajrzyj do sklepu Wojas. U nas znajdziesz nie tylko rękawiczki męskie, ale także paski, portfele i inne akcesoria, bez których nie może obyć się żaden współczesny dżentelmen.

Rękawiczki męskie
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*