Kolekcja Męska

Niskie trekkingi męskie

11 produktów
Półbuty (221) Sneakers (48) Trekkingi (12) Lordsy (1) Mokasyny (31) Trampki (43) Comfort (6) Sznurowane (50) Wsuwane (7)
Kategorie

Buty trekkingowe męskie Wojas

Na górskie i leśne wycieczki warto zaopatrzyć się w wygodne buty trekkingowe męskie, ponieważ jest to podstawa komfortowego spaceru po nierównym podłożu. Na stronie wojas.pl znajdziesz buty w góry męskie wykonane z wysokogatunkowych i oddychających tworzyw, które idealnie sprawdzą się na górskie trasy. Sprawdź naszą ofertę i postaw na wysoką jakość obuwia trekkingowego marki Wojas!

Podstawa górskich wędrówek to buty trekkingowe męskie

Górskie wędrówki powinny być komfortowe i bezpieczne, dlatego zadbaj o to, aby należycie się do nich przygotować. Najważniejszym elementem w trekkingowym wyposażeniu jest oczywiście obuwie. Buty te mogą mieć wysokość do kostki lub powyżej, powinny być wyposażone w specjalną membranę chroniącą przed deszczem, a także zapewnić stopom odpowiednią oddychalność. Buty górskie męskie marki Wojas są projektowane i wykonywane w Polsce, a do ich produkcji wykorzystujemy najwyższej jakości materiały i tworzywa, np. skórę naturalną typu crazy horse, która jest bardzo elastyczna i odporna na zginanie, otarcia czy nadmierne rozciąganie. Pamiętaj również o oczywistym, ale bardzo ważnym przykazaniu trekkingowca:  mokasyny męskie oraz półbuty męskie to nie są odpowiednie buty na trasy trekkingowe.

Dla kogo buty trekkingowe męskie niskie?

Buty trapery męskie Wojas dzielą się na buty trekkingowe wysokie i buty trekkingowe męskie niskie. Pierwsze z nich nadają się do profesjonalnej wspinaczki wysokogórskiej, natomiast drugie są idealne na mniej wymagające, piesze trasy trekkingowe. Wysoka cholewka zapewni Ci dobrą stabilizację kostki, z kolei niska cholewka w butach trekkingowych podejściowych, zagwarantuje Ci dobrą oddychalność dla stóp, lżejszą wagę, większą elastyczność i zgrabność. Tak naprawdę, wybór odpowiednich butów do trekkingu to suma wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Buty trekkingowe wysokie na trudniejsze i bardziej wymagające górskie trasy

Generalna zasada doboru odpowiednich butów trekkingowych męskich mówi o tym, że im wyższe i bardziej strome podejścia na trasie trekkingowej, tym wyższe, stabilniejsze i sztywniejsze obuwie należy wybrać. Wynika to z tego, że podczas wysokogórskiej wędrówki po stromych podejściach i zejściach, łatwiej zwichnąć kostkę lub uszkodzić staw w stopie.

Czy istnieją uniwersalne buty górskie męskie?

Trudno znaleźć takie buty górskie męskie, które będą idealne na każdy rodzaj górskiej trasy. Przy wyborze odpowiedniego obuwia kieruj się zatem przede wszystkim

  • rodzajem terenu, po którym będziesz chodził,

  • porą roku,

  • swoim doświadczeniem w górskich wyprawach,

  • wagą (osoba + obciążenie z plecakiem).

Jeśli chcesz zrobić intensywny trekking w górach o bardzo zróżnicowanym podłożu, to z pewnością przyda Ci się więcej, niż jeden model obuwia trekkingowego męskiego. Powyższe wynika z faktu, że różne podłoża lepiej pokonywać w specjalnie do tego dobranych butach trekkingowych męskich. Ponadto, nawet jeśli w górach, w które idziesz, panuje skwar, a żar leje się z nieba, to pilnuj tego, aby nie popełnić najczęstszej gafy początkującego trekkingowca. Sandały męskie to zdecydowanie nie jest odpowiednie obuwie na piesze, trasy górskie.

Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot przez Wygodne Zwrotycałkowicie za darmo*