Użytkowanie obuwia

Użytkowanie obuwia

Uprzejmie prosimy o uważne i dokładne przymierzanie obuwia przed dokonaniem zakupu, bo jedynie to zapewnia odpowiednie jego dopasowanie do długości i tęgości stopy gwarantujące wygodę użytkowania

Podczas ubierania i zdejmowania obuwie powinno być rozsznurowane.

Dokładne zasznurowanie obuwia w czasie noszenia zapobiega otarciom stóp i przedwczesnemu wytarciu podszewek.

Na ile to możliwe prosimy unikać przemoczenia obuwia skórzanego. Skóra naturalna z której jest ono wykonane jest materiałem niejednorodnym, jego naturalną cechą jest zdolność wchłaniania i przepuszczania wody. Cecha ta zapewnia znakomite właściwości higieniczne niespotykane przy żadnych innych materiałach, dzieje się to niestety kosztem ograniczonej odporności na przemakanie. Każdorazowe przemoczenie obuwia wpływa na pogorszenie wyglądu i właściwości skóry. (W żadnym wypadku nie można prać obuwia).

Właściwe wysuszenie przemoczonego obuwia można uzyskać jedynie w temperaturze pokojowej. W celu zabezpieczenia obuwia przed deformacją zaleca się stosowanie prawidełek lub wypełnienie obuwia miękkim papierem. (Prosimy pamiętać aby do suszenia nie wykorzystywać suszarek, grzejników ani innych tego typu urządzeń, bowiem suszenie w wysokich temperaturach może doprowadzić do zniszczenia obuwia).

Prosimy pamiętać o tym aby obuwie było wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem. Przypominamy, że obuwie wyjściowe nie jest właściwe do uprawiania sportu i turystyki, nie powinno być również używane jako obuwie robocze.

Utrzymanie obuwia w czystości i bieżąca konserwacja zapewnia jego trwałość i estetyczny wygląd przez cały okres użytkowania.

Zalecamy przeprowadzanie bieżącej konserwacji obuwia wykorzystując w tym celu właściwe dla danego rodzaju skóry środki (rodzaj skóry podano na pudełku). Sposoby konserwacji i czyszczenia oraz rodzaj środków pielęgnacyjnych podajemy na odwrocie ulotki.