Użytkowanie obuwia

Przygotowaliśmy kilka porad, które sprawią, że zakupione obuwie zachowa swoje pierwotne właściwości i wygląd a jego noszenie będzie komfortowe przez cały okres użytkowania.


Zmierz obuwie przed dokonaniem zakupu

Jedynie wybranie odpowiedniego rozmiaru obuwia oraz dobre zasznurowanie zapewnia dopasowanie do długości i tęgości stopy gwarantujące wygodę użytkowania.


Rozsznuruj obuwie przy zakładaniu i zdejmowaniu

Rozsznurowanie przy zakładaniu i zdejmowaniu obuwia ochroni skórę na tylnikach. Do wygodnego zakładania obuwia rekomendowane są łyżki do butów.

Dokładne zasznurowanie obuwia zapobiega otarciom stóp i przedwczesnemu wytarciu podszewek.


Unikaj przemaczania obuwia

Cechą skóry naturalnej jest zdolność wchłaniania i przepuszczania wody. Dzięki niej obuwie ma doskonałe właściwości higieniczne, które nie są spotykane w żadnych innych materiałach. Jednak cecha ta odpowiada również za zmniejszenie odporności na przemakanie obuwia.
Przemaczanie obuwia negatywnie wpływa na wygląd i właściwości skóry.

UWAGA: skórzanego obuwia nie można prać w pralce.


Co zrobić, gdy przemoczysz obuwie?

Wysusz obuwie w temperaturze pokojowej. W celu zabezpieczenia obuwia przed deformacją zalecamy stosowanie prawideł.
Suszenie obuwia w wysokich temperaturach może doprowadzić do zniszczenia obuwia, dlatego nie susz obuwia suszarką, grzejnikiem ani innym urządzeniem grzewczym.


Używaj butów zgodnie z ich przeznaczeniem

Pamiętaj, że obuwie wyjściowe nie jest właściwe do uprawiania sportu i turystyki, nie powinno być również używane jako obuwie robocze.


Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

Utrzymanie obuwia w czystości i regularna konserwacja i pielęgnacja zapewnia jego trwałość i estetyczny wygląd.
Zalecamy przeprowadzanie regularnej konserwacji obuwia, wykorzystując właściwe dla danego rodzaju skóry środki do pielęgnacji (rodzaj skóry podano na pudełku).

Sposoby konserwacji i czyszczenia oraz rodzaj środków pielęgnacyjnych możesz znaleźć tutaj.


Akcesoria dbające o Twój komfort


DEZODORANT DO BUTÓW

Dezodorant w składzie zawiera nanocząsteczki srebra i krzemionki, co maskuje i zapobiega tworzeniu się nieprzyjemnego zapachu, a także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.


SASZETKI ZAPACHOWE

Saszetki zapachowe sprawią, że Twoje buty będą ładnie pachnieć po wyjęciu z szafki.


WKŁADKI

Wkładki zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania obuwia. W zależności od zastosowania wybierz odpowiednią dla siebie wkładkę z naszej oferty.


WOJAS SILKY FRESH

Silky fresh zapobiega otarciom stóp dzięki ekstraktom z jedwabiu. Po spryskaniu go bezpośrednio na stopę (w miejscu, gdzie zazwyczaj buty obcierają) tworzy warstwę ochronną i daje poczucie świeżości.


ZAPIĘTKI ŻELOWE

Zapiętki przykleja się do środka buta. Dzięki temu, że są wykonane ze sprężystego żelu zapobiegają otarciom pięt.


HAMULCE ŻELOWE

Hamulce żelowe samoprzylepne zapobiegają ślizganiu i przesuwaniu się stopy np. w czółenkach, a także amortyzują nacisk na palce. Dzięki nim zapobiegniesz tworzeniu się odcisków a Twoje stopy będą czuć się komfortowo nawet po długim użytkowaniu.


FOLIA OCHRONNA NA OBCASY

Folia chroni obcasy przed przetarciami i zadrapaniami. Jest łatwa w aplikacji i sprawi, że Twoje szpilki będą zawsze wyglądały jak nowe.


ROZCIĄGACZ DO OBUWIA

Rozciągacz zwiększa elastyczność skóry, dzięki czemu obuwie łatwiej dopasowuje się do stopy.


ŁYŻKI DO BUTÓW

Łyżki do butów nie tylko ułatwiają zakładanie butów, ale również chronią je przed zniszczeniem z powodu zbyt dużego nacisku na tył buta przy jego zakładaniu.


SZNUROWADŁA

Warto być przygotowanym na każdą ewentualność i mieć zawsze co najmniej jedną zapasową parę sznurowadeł. W ofercie znajdują się sznurowadła do różnych typów obuwia oraz sznurowadła ozdabiające buty.


Używanie prawideł zapobiegnie deformacji i zagięciom na cholewce.


Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot całkowicie za darmo*