Kolekcja

Parasolki i parasole damskie - ekskluzywne, składane

14 produktów
  • 1
  • z
  • 1

Parasolki damskie na słońce czy na deszcz?

Niegdyś wykorzystywane były do ochrony przed słońcem, by zapobiec opaleniźnie kojarzonej z ciężką pracą na świeżym powietrzu. Lata temu, w Egipcie, były synonimem luksusu, a w Chinach wytwarzane z jedwabiu z efektownymi malowidłami, stanowiły istne dzieła sztuki. Dziś parasolki damskie mają głównie wartość użytkową, lecz coraz częściej dobierane są także ze względu na walory estetyczne.

Uniwersalny gadżet w damskiej garderobie

Światowa historia parasolki damskiej robi wrażenie. Kilka wieków temu parasole noszone były przez służbę i roztaczane nad głowami najbogatszych warstw społeczeństwa. Parasole damskie miały za zadanie nie tylko chronić kobietę (wówczas przed słońcem), ale stanowiły także element garderoby, który często wykorzystywany był do celów kokieteryjnych. Kiedy parasol damski dotarł do Europy, klimat bardzo szybko zweryfikował jego przeznaczenie. Dziś ma chronić przed deszczem i śniegiem, ale ma być także na tyle uniwersalnym gadżetem, by idealnie wkomponować się zarówno w stylizację codzienną, jak i nieco bardziej elegancką. Nawet parasolki ekskluzywne, które mają dodawać blasku właścicielce, muszą spełniać swoją rolę.
Na szczęście kobiece parasole uwodzą różnorodnością. Model idealny znajdzie zarówno kobieta preferująca klasykę i uniwersalny parasol damski, który sprawdzi się w każdej stylizacji, a także taka, która poszukuje parasolki zwracającej uwagę i przyciągającej wzrok.

Parasole damskie na kilka sposobów: jaki kobiecy parasol wybrać?

Wybierając parasol damski warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego kolor czy zdobienia, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność i mechanizm, na podstawie którego działa. Wyróżnić możemy trzy podstawowe rodzaje parasolek - manualne, półautomatyczne i automatyczne.
Te pierwsze to parasole, które wymagają manualnego rozłożenia i złożenia. Choć nie należą do najbardziej praktycznych, na ich korzyść może przemawiać trwałość. Brak jest tutaj mechanizmu, który może ulec awarii. W przypadku parasolki półautomatycznej, czasza parasola otworzy się po naciśnięciu przycisku w rączce, ale model ten będzie wymagał ręcznego złożenia. Na koniec pozostaje automat, czyli model, który możemy rozłożyć i złożyć za pomocą jednego przycisku. Polecany jest dla kobiet stawiających przede wszystkim na wartości praktyczne.

Parasolka damska składana czy na lasce?

W ofercie sklepu Wojas znajdziesz parasolki damskie, które zdadzą egzamin zarówno w przypadku codziennego użytkowania, jak również modele nieco bardziej eleganckie, które świetnie dopełnią casualowe czy biznesowe stylizacje. Wybór parasolki powinien być także uzależniony od indywidualnych preferencji. Parasolka damska składana będzie wyjątkowo praktyczna, a jej teleskopowa budowa pozwoli na złożenie jej i sprytne schowanie w damskiej torebce. Do wyboru masz także długie parasolki damskie z drewnianą rączką i zakończone szpicem, który nadaje jej wyjątkowej elegancji. W naszej ofercie znajdziesz także modne parasole Doppler, które wyposażone są w stelaż ze stali węglowej, przez co wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Wybór należy do Ciebie!
Bezpieczne zakupy
BEZPIECZNE ZAKUPYz certyfikatem SSL
Darmowa dostawa powyżęj 150zł
Darmowa dostawa*dla zamówień powyżej 150 zł
30 dni na zwrot
Aż do 30 dni na zwrot całkowicie za darmo*